Active Lodges

CityLodgeMeeting TimesSecretaryDistrict Deputy
BelfieldRoosevelt Memorial No. 1292nd & 4th Tuesday @ 6:30 P.M. MSTWalt WornerDr. Robert Baer
BismarckBismarck No. 52nd & 4th Tuesdays at 7:30 P.M.Lynn BuriDennis Evans
BismarckLewis & Clark No. 1322nd & 4th Mondays at 7:30 P.M.Jeff Todd (Interim)Dennis Evans
CandoCando Lodge No. 401st & 3rd Thursdays at 7 P.M.Curtiss Mundahl, PGMM.W. James Savaloja
CavalierTongue River No. 222nd & 4th Thursdays at 8 P.M.Harold McConnellAaron Restad
CooperstownNorthern Mayflower No. 451st & 3rd Wednesdays at 7:00 P.M.Tor BergstromChad Kainz
Churchs FerryWelcome No. 542nd & 4th Thursdays at 8 P.M.Don AlbertsonM.W. James Savaloja
Devils LakeDevils Lake No. 213rd Monday at 7:00 P.M.Richard AndersonM.W. James Savaloja
DickinsonDickinson No. 322nd & 4th Thursdays at 7:30 P.M.Dr. Robert BaerDr. Robert Baer
EllendaleEllendale No. 132nd & 4th Thursday @ 7:30 P.M.Gerald RekowKirk Akerson
FairmountFairmount Tri-State No.373rd Monday at 7:30 P.M.Arv Burvee, PGMKirk Akerson
FargoShiloh No. 12nd & 4th Mondays at 7:00 P.M.Bob WedbergDarrin Galde
FargoEast Gate No. 1202nd & 4th Wednesdays at 7:30 P.M. (Sept - May)Martin KlosterDarrin Galde
FargoSunrise No. 1301st & 3rd Mondays at 7:30 P.M.Curtis NessDarrin Galde
FargoFargo Daylight No. 1353rd Monday at 10:30 A.M.H. Allen Ohrt, PGMDarrin Galde
FlasherFlasher No. 1062nd & 4th Thursdays at 8 P.M. (Sept – May)Alan Malm, PGMDennis Evans
GraftonCresent No. 111st & 3rd Wednesdays at 8 P.M.Barry KingsburyAaron Restad
Grand ForksAcacia No. 42nd & 4th Tuesdays at 7:30 P.M. (Sept – May)Richard BushawChad Kainz
Grand ForksMalta No. 1311st, 4th and/or 5th Thursdays at 7:30 P.M.Curt TanabeChad Kainz
GranvilleAshlar No. 691st & 3rd Wednesdays at 7 P.M.Darrel GotvalseeCollin Nelson
HazenMeridian No. 1161st & 3rd Thursdays at 7 P.M. MSTLewis BuriDennis Evans
HettingerHettinger No. 931st Thursday at 8:00pm (Sept-May)Aaron RoselandDr. Robert Baer
HillsboroHillsboro No. 10------Lorre JerdeChad Kainz
JamestownJamestown No. 61st & 3rd Tuesdays at 7:30 P.M.Chad HuebnerDarrin Galde
KilldeerKilldeer No. 1121st & 3rd Thursdays at 7 P.M.Robert BrewDr. Robert Baer
LarimoreNorth Star No. 162nd & 4th Tuesdays at 7:30 P.M.John SuchorChad Kainz
LisbonSheyenne Valley No. 123rd Tuesday at 7 P.M.Kirk Akerson
LangdonLebanon No. 342nd & 4th Mondays at 7:30 P.M.William BrooksAaron Restad
MandanMandan No. 81st  & 3rd Tuesday at 7:00 P.M.Ross MushikDennis Evans
MayvilleGoose River No. 191st & 3rd Tuesdays at 7:30 P.M. (Oct – April)Wendel VanWechel, PGMChad Kainz
MilnorAnchor No. 251st & 3rd Tuesdays at 8 P.M.Clarmont UlvenKirk Akerson
MiltonMilton No. 481st & 3rd Wednesdays at 8 P.M.Jack OttemAaron Restad
MinotStar in the West No. 331st & 3rd Mondays at 7:30 P.M.Paul FerrerCollin Nelson
PortalPortal No. 842nd & 4th Tuesdays at 8 P.M. (Sept – May)Erling ScheldrupGreg Gunderson
RollaRolla No. 661st & 3rd Tuesdays at 8 P.M.Del Alvord, PGMM.W. James Savaloja
RugbyRugby No. 654th Tuesday at 7:30 P.M. (Oct – March)Kipp JohnsonM.W. James Savaloja
SherwoodTyrian No. 1132nd & 4th Thursdays at 7:30 P.M.Tim SchneidermanCollin Nelson
SteeleChancellor Walworth No. 1022nd & 4th Mondays at 8 P.M.Brian Burkett, PGMDennis Evans
TiogaWest Gate No. 125 - Website1st & 3rd Thursday at 7:00 P.M.Greg GundersonGreg Gunderson
Valley CityValley City No. 72nd & 4th Tuesdays at 7:30 P.M.Dale HildebrantDarrin Galde
WashburnFellowship No. 1224th Monday at 8 P.M. (Sept – May)Howard AndersonDennis Evans
Watford CityFort Union No. 1282nd Tuesdays at 7 P.M. / 4th Tuesday at 6:30 for Supper followed by lodge (Sept-May)William RaffertyGreg Gunderson
WillistonMt. Moriah  No. 511st & 3rd Mondays at 6:30 P.M.Don AkinsGreg Gunderson
WimbledonWimbledon  No. 711st & 3rd WednesdayAl GoerhingDarrin Galde